"Siamáci nejsou králíci, ale vášeň!"


Zimní plemenitba

18.11.2012 21:35

   Připouštění v podzimních měsících je vždy obtížnější a vyžaduje trpělivost, případně přípravu a rozříjení králic. Já jsem zatím na půl cesty. Podařilo se mi připustit obě žluté siamačky a dnes i jednu modrou.

   Siž S-13 jsem zapustil samcem S-29. Oba 1,1 mají sice stejného otce z importu (od Joachima Kappa), ale koeficient příbuznosti vychází 12.5 , což je ještě únosné. Od vrhu očekávám upevnění vlastností Kappova samce.

   Siž S-5 (rovněž po Kappovu samci jsem zkušebně připustil modrým 97b. siamákem 325/T110 koupeným v Sömmerdě 2012. Jde o přípravu na regenerační křížení, které, jak očekávám, by mělo být do konce roku schváleno. Postup mi doporučil v Německu Joachim Kapp a Thomas Seidewitz a rozebírám ho podrobněji v oddíle týkajícím se zmíněného regeneračního křížení.

   Sim S-7 zakoupená od př. Kulandy v Lysé) byla rovněž připuštěna výše uvedeným Sim samcem. Pokud se předvánoční vrh vydaří, mohli by být mladí na jarní výstavy.

   Sám jsem zvědav na počasí - mám venkovní králíkárny, do nichž vkládám uzavřená kotišťata. Zkusím i jedno polystyrenem obložené kotiště. Do dvířek králíkárny mám připravena plexiskla.  

—————

Zpět