"Siamáci nejsou králíci, ale vášeň!"


Informace o nás

   Jsem chovatelem malého plemene "Siamských žlutých". Již v 90-tých létech jsem měl na toto plemeno otevřen výzkumný chov, pak jsem ale musel chovatelství na 18 let pověsit na hřebík. S přibližujícím se důchodovým věkem se ke staré lásce opět postupně vracím. Kontakt s živou přírodou je po hodinách u počítače balzámem na duši. Odborné zázemí mi zajišťují klub Ku-R-Si, ZO Zašová i řada kamarádů posuzovatelů. Od letošního roku mám znovu zažádáno o povolení regeneračního křížení, které je pro tak malé rozšíření, jaké mají siamáci (chovatelé Siž v ČR by se dali spočítat na prstech jedné ruky), takřka nezbytností. Mým cílem je postupné vytvoření alespoň dvou nových nezávislých krevních linií Siž a propagace plemene mezi další případné chovatele. 

   Vedle Siž mám ve stavu i Kuní hnědé a Durynské králíky, kterážto plemena využiji v regeneračním křížení a také na zkoušku 1,1 Siamských modrých.

   Vítám každého zájemce o dlouhodobou spolupráci na rozšíření Siamského žlutého  a kuního hnědého králíka v ČR.

 


Naši uživatelé

Cílovými uživateli těchto stránek jsou chovatelé a zájemci o chov králíků kuních a siamských (malých). Uvítám jakékoliv rady a podněty k chovu a na druhé straně mne bude těšit pokud tyto stránky přispějí k rozšíření krásných, náročných, ale málo chovaných plemen a barevných rázů králíků, jimž jsou věnovány.

Pro snadnější orientaci stálých návštěvníků v přírůstcích na webu je doplněn katalog změn.