"Siamáci nejsou králíci, ale vášeň!"


 Tvar hlavy

Na obrázku jsou dvě stejně staré samičky po příbuzných matkách (obě z linie po samci z BRD dovozu - Joachim Kapp), ale různých otcích. Ta ve předu je po samci z linie 5 (C 2-0 S-501 ... obrázek je ve fotogalerii) a ta vzadu po dovozu z BRD (Andreas Fischer). Co mne zajímá je názor na tvar hlavy, který je každého kusu zcela jiný. Co na to říkají posuzovatelé? Na co se zaměřit a co v chovu upřednostnit?

K těmto obrázkům napsali:

26.11.2012 (Jara)

jednoznačně tvar hlavy první blžší samičky je daleko lepší,hlava je klenutá,kratší,škoda ,že není pohled ze předu,kde by byla vidět šířka,druhá samička má hlavu delší plošší,a zdá se i užší v čelní partii.

28.11.2012 (Admin)

Podařilo se mi získat vyjádření Pavla Nitranera Grígela: ".... Hlava je součástí typu a zde je více kritérií. Levá samice má sice pěknou hlavu, ale nepravidelnou masku a méně výrazný siamský kříž a trochu rozhazuje uši. Tělo je u obou stejné, u pravé je delší krk, krycí barva se mu jeví u pravé lepší. Levá má horší srst (dle mého vyjádření). Levá může být co do typu líbivější, ale s dobrým samcem více práce udělá ta pravá....."

 

Na dalším obrázku je samička S-39 z vrhu 001 se zajímavě klenutým čelem. Snímek je z 2.3.2013. Na tento prvek se hodlám dále zaměřit a postupně jej stabilizovat v chovu.

A ještě jednou z 26.3.2013:


Diskuze ke studii "Tvar hlavy"

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.